Сторінка психолога

Вік і наркотики


 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети. Детальніше......


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 [0 Votes]

Вік і наркотики

Вік і наркотики

Дані, що нижче наведені, є лише обережну спробу побудувати усереднену картину відношення дітей, підлітків і молоді до наркотиків залежно від приналежності до тієї або іншої вікової групи.

Увага! На жаль, перша з вікових границь, що наведена тут, має тенденцію до постійного зниження.

 

8-11 років. Дітей цікавить усе, що пов'язане з наркотиками - їхня дія, способи вживання. Наркотики - це невідомий і заборонний світ й, як все невідоме й заборонене. Викликає особлива цікавість. За даними діагностичних досліджень, діти цього віку про наслідки вживання наркотиків або нічого не чули, або чули, але нічого не зрозуміли, або не сприйняли всерйоз. Знання про наркотики часткові, найчастіше отримані зі слів друзів і випадкових приятелів. Наркотики пробували вживати одиниці, вікових угруповань, що приймають наркотики як норму, поки ще ні, активне вживання чаші всього пов'язане з токсичними речовинами. Часто дітей цього віку втягує в більш дорослі співтовариства на правах розповсюджувачів.

 

11-13 років - основний вік початку «наркоманії». Інтерес викликає можливість уживання «легенів» наркотиків через широко розповсюджену оману про їхнє існування. Про наркотики підлітки цього віку знають багато чого, інформація черпається з розповідей знайомих. Знання часто носять недостовірний характер. Відношення до наркотику якщо не позитивне, то із присутністю певного «ореола привабливості». Небезпека вживання наркотиків недооцінюється. Говорять про проблему тільки між собою. Перші епізоди наркотизації й алкоголізації в підлітків 11 -13 років зв'язані, як правило, з важкою сімейною або шкільною ситуацією, бездоглядністю, критичним відношенням до поведінки навколишніх. Тому що в цьому віці найбільш доступні лікарські й побутові речовини й у той же час є омана, що вони менш шкідливі й небезпечні, ті саме ці засоби й виявляються проте, із чого починається вживання психоактивних речовин.

 

14-17 років - найнебезпечніший вік для початку експериментування з будь-якими психоактивними речовинами. Його часто називають віком незалежності. Досвід знайомства з наркотиками відбувається на дискотеці, молодіжній вечірці, у компанії друзів, у підворітті - в ізольованих від впливу дорослих просторах. У більшості виникає або особистий досвід уживання того або іншого наркотику, або опосередкований - через близьких знайомих і друзів. Разом з розширенням й об'єктивізацією інформації й наркотиках і ризику зловживання ними формується й усе більше й більше певне відношення до наркотику.

Завантажити
 

 

  • Створено .
  • Переглядів: 567


Нові сценарії свят та розваг у ДНЗ, Свята та розваги в ДНЗ, Словникові цікавинки. Дидактичні матеріали з використанням словникових слів. 3–4 класи, Словникові цікавинки. Дидактичні матеріали з використанням словникових слів. 1–2 класи


... ...Додати коментар


Останні новини: